Search
Close this search box.

Honeywell Fema SIL 2 Onaylı Basınç Presostatı/Basınç Şalteri

Honeywell Fema SIL 2 Onaylı Basınç Presostatı/Basınç Şalteri

Honeywell FemaHoneywell Fema, basınç ve sıcaklık ölçüm teknolojisi alanında güvenilir ve yenilikçi ürünler sunmaktadır. Ürün yelpazesi sıvılar ve gazlar için basınç şalterleri, vakum şalterleri, fark basınç şalterleri, basınç izleyicileri ve basınç sınırlayıcıları içermektedir. Bu ürünler için ATEX onayı da mevcuttur.  Geniş ürün grubu basınç/sıcaklık transmitterlerini, endüstriyel havalandırma ve klima için termostatları, ayrıca akış izleyicileri ve manyetik valfleri de içermektedir.

Yanıcı ve patlayıcı ortamlar için Atex /Ex-proof onayının yanında, SIL 2 güvenlik sınıfına kadar olan uygulamalarda da kullanılmaktadır.

Honeywell Fema presostat nerede kullanılır?

DCM506-301 basınç şalteri, vakum fırınlarının izlenmesinde kullanılır. Metalurji endüstrisinde metaller vakum fırınlarında sertleştirilir. Bu alanda kullanılacak basınç anahtarlarında aranan gereklilikler öncelikle güvenlikle ilgilidir. Honeywell Fema basınç anahtarları SIL 2 güvenlik sağlamaktadır. Bu basınç anahtarları ile vakum fırınının güvenli bir şekilde çalıştırılması mümkündür, çünkü vakuma dayanıklıdır ve aynı anda maksimum 12 bar basıncınca kadar çalışabilir.

Model DWR6, biyometan üretiminden basınçlı su ile yıkamada kullanılmaktadır. Basınç anahtarı pompayı izlemek için kullanılır. Belirlenen bir basınç aşılırsa, pompa kapatılır. SIL 2 onayı ile basınç anahtarı, boruların ve tankların patlamasını önler.SIL (SAFETY INTEGRİTY LEVEL)

Honeywell Fema Ex-DWR, kompresörlerde giriş ve çıkış basıncının izlenmesi için kullanılmaktadır. Gaz kompresör istasyonları için kompresörlerde kullanılmak üzere Honeywell Fema Ex-DWR6 ve EX-DWR25 yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu mekanik basınç şalterleri, patlayıcı ortama uygun şekilde tasarlanmıştır.

Honeywell Fema DCM6 tekstil makinalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. SIL2 sertifikası ile tekstil yıkama makinalarında emniyetli bir şekilde basıncın izlenmesini sağlamaktardır.

NEVATEK olarak basınç şalterleri ve sensörleri alanında deneyimli bir iş ortağınız olarak müşterilerimize destek oluyoruz. Yakıt ve kazan izleme veya endüstriyel tesislerde edindiğimiz deneyimle, projenizde size destek olmaktan mutluluk duyarız.

 

Önerilenler